Toyota GR Yaris po tuningu Litchfield: wycisnęli ponad 300 KM z silnika 1.6 l R3

Brytyjska firma tuningowa Litchfield ogłosiła wprowadzenie do oferty pakietu dedykowanego Toyocie GR Yaris, który obejmuje nowy układ wydechowy, nowy układ dolotowy, przeprogramowaną jednostkę sterującą pracą silnika ECU oraz ulepszony intercooler. Warto przypomnieć, że GR Yaris cieszy się w Polsce taką popularnością, że wszystkie 400 egzemplarzy przeznaczonych na nasz rynek rozeszło się w kilka tygodni. Niektórzy zainteresowani szukają GR Yarisa na rynku wtórnym, ale ceny są większe nawet o 30-40 tysięcy złotych w stosunku do cen importera.

Toyota GR Yaris po tuningu Litchfield
Toyota GR Yaris po tuningu Litchfield: przód

Toyota GR Yaris wyceniana katalogowo na ponad 150 tysięcy złotych jest najmocniejszych modelem z trzycylindrowym silnikiem turbodoładowanym na świecie. Auto seryjnie generuje 261 koni mechanicznych oraz 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pakiet tuningowy od Litchfield zwiększa moc silnika o pojemności 1.6 l o około 40 koni mechanicznych. To oznacza, że moc całkowita egzemplarza po tuningu przekracza 300 koni mechanicznych.

> Toyota GR Yaris vs. Toyota Supra: niewiarygodne, ale jest tylko 0,7 sekundy różnicy (wideo)

Tuner nie ujawnia, jak zwiększona moc wpłynęła na osiągi samochodu. Seryjny egzemplarz przyspiesza do pierwszej setki w czasie 5,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 230 km/h.

> Honda Civic Type R vs. Toyota GR Yaris: „silniczek” 1.6 kompletnie zgasił ponad 300-konnego hothatcha (wideo)

Firma zapowiada również, że projekt nie zakończy się wyłącznie na mechanicznych przeróbkach. W ofercie wkrótce pojawią nowe możliwości tuningu, takie jak montaż klatki bezpieczeństwa czy wyczynowe fotele kubełkowe. Cennik modyfikacji nie został ujawniony w informacji prasowej.