TIR utknął w śniegu, wtedy podjechał stary Volkswagen: ma „pięć litrów” więc z nich korzysta (wideo)

Kilka tygodni temu opublikowaliśmy materiał filmowy z Audi RS7 w roli głównej, które bez żadnych problemów wyciągnęło autobus miejski z zaspy śnieżnej. Jak się okazuje, tej zimy nie tylko 600-konne Audi zostało wybawcą pojazdu wagi ciężkiej.

Volkswagen, który naturalnie jest właścicielem marki Audi, również posiada w swojej ofercie samochody, które można wykorzystać do holowania autobusów oraz ciężarówek. TIR marki DAF na wideo poniżej utknął na zaśnieżonej drodze i zamiast zadzwonić po pomoc, kierowca skorzystał z usług właściciela Touarega.

> Ciężarówka zablokowała trasę: kierowca Subaru nie mógł na to patrzeć i wziął sprawy w swoje ręce (wideo)

Rzecz jasna nie była to zwykła wersja, a najmocniejszy wariant 5.0 V10. Pod maską niemieckiego SUV-a ten silnik generuje ponad 300 koni mechanicznych oraz 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przekazywany na wszystkie cztery koła. Pierwsza generacja Touarega została zaprezentowana w 2002 roku, a więc nie jest to model pierwszej młodości. Z drugiej strony ciągle pamiętamy 2006 rok, gdy Touareg V10 pociągnął 155-tonowego Boeinga 747 na dystansie 150 metrów.

> Volkswagen Touareg R Plug-In Hybrid 2021 oficjalnie: pierwsza w historii hybrydowa „eRka”

Ważąca prawie 15 ton ciężarówka podłączona liną do Touarega została uwolniona z opresji w kilkadziesiąt sekund. Profesjonalny kierowca mógł więc wrócić do rozwożenia towarów, a właściciel Touarega po tej akcji na pewno jeszcze bardziej docenia swój samochód. Warto zauważyć, że Volkswagen po raz pierwszy w historii oferuje Touarega w wersji R z napędem hybrydowym typu plug-in.