Ten Mercedes-AMG G 63 waży ponad 4 tony, ale nikt Cię nie zatrzyma: to luksusowy czołg na kołach

Mercedes-AMG G63 już seryjnie jest modelem, który poradzi sobie z najtrudniejszym terenem na ziemi. Jeśli jednak szukasz samochodu, który będzie jednocześnie jednym z najbezpieczniejszych, to ten opancerzony egzemplarz G63 z pewnością trafi w twoje gusta.

Opancerzony Mercedes-AMG G63 na załączonym materiale filmowym charakteryzuje się „prezydenckim poziomem bezpieczeństwa”. Oznacza to, że kierowcy oraz pasażerom niestraszna jest banda uzbrojonych po zęby bandytów. Szyby wytrzymają ostrzał z praktycznie każdej broni palnej i co ciekawe otwierają się i zamykają jak normalne okna, chociaż dużo wolniej.

> Mercedes-AMG A45S vs. Mercedes-AMG G63: czy najmniejsze AMG pokona najmocniejszą Gelendę?

Całe nadwozie zostało wzmocnione, aby chronić przed kulami oraz odłamkami wybuchowymi. Koła i opony zaprojektowano z myślą o wytrzymaniu ostrzału z lekkiej broni palnej, jednocześnie pozwalając kierowcy uciec w bezpieczne miejsce. Całość uzupełniają sygnały świetlne, aby inne pojazdy nie przeszkadzały w pośpiechu.

Wszystkie te modyfikacje spowodowały ogromny wzrost masy własnej. G63 po przeróbkach waży 4,3 tony, czyli o ponad 1,7 tony więcej niż standardowy model. Rzecz jasna taki wzrost wagi skutkuje znacznie gorszymi osiągami, ale taka jest cena za najwyższy poziom bezpieczeństwa.

> Pojedynek gangsterskich modeli: Lamborghini Urus vs. Mercedes-AMG G63 o mocy 700 KM

Seryjny Mercedes-AMG G63 przyspiesza do pierwszej setki w czasie 4,5 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną nawet 240 km/h z pakietem AMG Driver. Osiągi egzemplarza po modyfikacjach nie zostały ujawnione, ale obstawiamy, że prawie 2 tony zwiększonej masy spowodowały wydłużenie tego czasu o kolejne 4-5 sekund.