Stare Hondy zjada rdza? Ten 36-letni Accord przejechał ponad pół miliona kilometrów i dalej zachwyca (wideo)

Historia Hondy Accord sięga 1976 roku, gdy japoński producent zaprezentował pierwszą generację tego modelu. Model trzeciej generacji (CA5) zadebiutował w 1985 roku i był to samochód przełomowy, który w latach 80-tych zdobywał same pozytywne recenzje. Jak widać, absolutnie słuszne. 36-letni egzemplarz z przebiegiem prawie 600 tysięcy kilometrów nadal zachwyca swojego właściciela świetnymi osiągami i bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi.

Egzemplarz na załączonym materiale filmowym pochodzi dokładnie z 1985 roku i został wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 2.0 l połączony z automatyczną skrzynią biegów. Moc generowana przez ten motor wynosi 115 koni mechanicznych, co w tamtych czasach było bardzo dobrą wartością. Taka moc w zupełności wystarczy, żeby osiągać prędkości blisko 200 km/h – nawet po 36 latach od wyjazdu z fabryki.

> Obcokrajowiec pędzi Hondą 184 km/h na autostradzie i wyprzedza go Polak. Kierowca nie dowierzał, czym jechał [wideo]

Jeszcze bardziej zaskakuje kultura pracy starej konstrukcji. Warto również zwrócić uwagę na takie szczegóły, jak np. odgłos zamykanych drzwi. Ta japońska limuzyna przejechała grubo ponad pół miliona kilometrów i nie wykazuje żadnych oznak słabości.