SEAT Tarraco 2.0 TSI 245KM DSG 4Drive wreszcie dostępny: najmocniejszy silnik tylko z wersją FR

Jeśli dotychczasowa oferta Seata na model Tarraco nie była dla ciebie satysfakcjonują pod względem mocy dostępnych jednostek napędowych, to z radością przyjmiesz informacje o debiucie nowej wersji nazwanej Tarraco 2.0 TSI 245KM DSG 4Drive.

Najmocniejsze Tarraco z czterocylindrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 2.0 l generuje 245 koni mechanicznych oraz 370 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jak taka moc przekłada się na osiągi? Hiszpański producent podaje, że Tarraco 2.0 TSI 245 KM przyspiesza do pierwszej setki w czasie 6,2 sekundy i maksymalnie rozpędza się do 228 km/h. Napęd jest przekazywany na wszystkie cztery koła (system 4Drive) za pomocą 7-stopniowej przekładni automatycznej DSG.

> Ile kosztuje SEAT Tarraco FR? Polski cennik sportowego SUV-a

Najmocniejszy wariant Tarraco będzie oferowany wyłącznie z wersją wyposażenia FR. Nie zabraknie więc bogatego wyposażenia obejmującego duży ekran systemu multimedialnego, automatyczną klimatyzację, cyfrowy zestaw wskaźników czy sportowe wykończenie. Istnieje również możliwość wyposażenia samochodu w dodatkowy trzeci rząd siedzeń, który pozwoli przewieźć do 7 osób.

Ile kosztuje SEAT Tarraco 2.0 TSI 245KM DSG 4Drive? Seat nie zdążył ujawnić polskiego cennika. Warto jednak zauważyć, że 200-konna wersja 2.0 TDI kosztuje prawie 190 tysięcy złotych. W przypadku najmocniejszej benzyny należy spodziewać się ceny przekraczającej nawet 200 tysięcy złotych.