Trzy „Beemki” z napędem xDrive się poddały, wtedy nadjechał on: dumny kierowca Audi A6 quattro (wideo)

Na tym załączonym materiale wideo BMW serii 4 Coupe, BMW serii 5 oraz BMW serii 6 utknęły na zalanej drodze. Jakie były powody tych nieplanowanych postojów? BMW (przynajmniej seria 5) zdaje się uczestniczyć w kolizji drogowej, ale seria 4 i seria 6 po prostu stoją (najprawdopodobniej w wyniku zalania) w wodzie sięgającej za (jeszcze normalne) nerki. Cała sytuacja wyglądała bardzo komicznie po przyjeździe kierowcy Audi A6 quattro, marki konkurencyjnej dla BMW.

Audi i BMW od zawsze ze sobą rywalizują. Można powiedzieć, że Monachium zostało podzielone na dwie części – wyznawców Audi i legendarnego napędu Quattro oraz fanów BMW i napędu xDrive. Nie będziemy dyskutować o tym, który z napędów jest lepszy, ponieważ oba uważamy za technologie bardzo wysokiej jakości.

> Wracał do domu BMW M5 i spotkał na trasie Audi S6: wtedy zaczęła się jazda 250 km/h (wideo)

Jak to jednak bywa w prawdziwym życiu, przychodzą dni prawdziwych prób. Taką próbą jest ta zarejestrowana na jednej z publicznych dróg. Wszystkie trzy BMW utknęły na zalanej drodze. Za to Audi A6 quattro bez problemu pokonało tą samą przeszkodę. Nie ma sensu wyciągania z wniosków z poniższego wideo, bo ciężko ocenić jego autentyczność i bezsprzecznie uznać wyższość napędu quattro nad xDrive. Dla fanów i właścicieli samochodów marki Audi będzie to jednak prawdziwy miód na oczy, który należy potraktować z przymrużeniem oka.

https://youtu.be/R-nZCFzbiAA?t=1