Próbował ukraść paczkę: było blisko, ale wtedy „Yariska” zawiodła go po raz pierwszy (wideo)

Ten złodziej paczek pozostawianych przez kurierów pod domami adresatów z pewnością będzie domagał się tytułu złodzieja-tłumoka 2021 roku. Jego ostatni „skok” nie należał do udanych, ale największym problemem nie było udaremnienie kradzieży w porę przez właściciela domu, pod którym zostawiono paczkę.

Zaraz po wyjściu właściciela z kamerą przed dom, złodziej rzucił się do ucieczki. Odpalił swoją Toyotę Yaris II, wrzucił wsteczny bieg i wcisnął gaz do podłogi. Wtedy najechał na górkę śniegu powstałą w wyniku wcześniejszego odśnieżania drogi. W efekcie Toyota Yaris utknęła i na nic zdały się wszelkie wysiłki złodzieja, aby uwolnić japońskie autko.

> Toyota GR Yaris vs. Toyota Supra: niewiarygodne, ale jest tylko 0,7 sekundy różnicy (wideo)

Kilka minut później na miejscu zjawili się policjanci, którzy od razu zakuli zainteresowanego cudzymi paczkami w kajdanki.

> Honda Civic Type R vs. Toyota GR Yaris: „silniczek” 1.6 kompletnie zgasił ponad 300-konnego hothatcha (wideo)

Toyota Yaris drugiej generacji, którą poruszał się złodziej, nie była dostępna w wersji z napędem na cztery koła, co mogło okazać się zbawiennym dla złodzieja w tej sytuacji. Napęd na cztery jest za to dostępny w GR Yarisie zaprezentowanym w 2020 roku. Toyota GR Yaris jest też najszybszą wersją tego modelu w historii.