Pomylił Seicento z Subaru i ośnieżoną drogę publiczną z odcinkiem specjalnym (wideo)

Polska w wielu regionach została przykryta pokrywą śnieżną. Według zapowiedzi synoptyków największy mróz i opady białego puchu są dopiero przed nami, co niestety bardzo utrudnia podróżowanie samochodem po kraju.

Ten kierowca Fiata Seicento wyraźnie nie zachował szczególnej ostrożności podczas jazdy po śliskiej drodze. Jednak nie tylko ostrożność zachowa nas przed kolizją czy wypadkiem, o czym przekonał się ostatnio pewien kierowca BMW M3. Należy również wcześniej poczynić kroki, które zminimalizują ryzyko niechcianej przygody. Na przykład poprzez wymianę opon na dobre zimówki lub nawet użycie łańcuchów na terenach górskich. Tym bardziej, że w testach zderzeniowych Seicento uzyskało jeden z najgorszych wyników w historii (1,5/5 gwiazdek).

> Panda znowu kpi z fury za milion złotych: prawie 40-letni Fiat w wyścigu z Porsche Taycanem (wideo)

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków na drogach. W tym przypadku skończyło się na utracie kontroli nad pojazdem i czołówką z pojazdem jadącym z naprzeciwka. Całe szczęście, że nikt w tym incydencie nie został ranny i obaj kierowcy wyszli z samochodów o własnych siłach.

> Fiat Panda po faceliftingu (2021): model zyskuje wersję Sport i łagodną wersję hybrydową

Fiat Seicento został po raz pierwszy zaprezentowany w 1998 roku i był produkowany aż do 2010 roku w fabryce zlokalizowanej w Tychach. Pod maską następcy Cinquecento można znaleźć jeden z dwóch silników benzynowych – 0,9 l lub 1,1 l o mocach od 39 koni mechanicznych do 55 koni mechanicznych.