Policja na tych autostradach ma do dyspozycji Mercedesa-AMG A35: kierowca Golfa GTI próbował uciekać (wideo)

Jeśli często podróżujesz holenderskimi autostradami lub w najbliższym czasie zamierzasz przejeżdżać przez ten 17-milionowy kraj, to musisz wiedzieć o nowym nieoznakowanym nabytku tamtejszej drogówki. Do służby trafił Mercedes-AMG A35, który z czterocylindrowego silnika o pojemności 2.0 l generuje 306 koni mechanicznych oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Jak szybki jest pocisk od Mercedesa? Na pewno nie jest szybszy od modelu A45. Porównanie obu tych samochodów możecie znaleźć tutaj (przyspieszenie, drag race). Ponad 300 koni mechanicznych spokojnie jednak wystarczy, żeby na autostradzie nie było w stanie uciec większość poruszających się pojazdów.

> Ile kosztuje nowy Volkswagen Golf R (2021)? Złapiesz się za głowę, bo jest droższy od Audi i Mercedesa

Na przykład pewien kierowca Volkswagena Golfa GTI siódmej generacji był przekonany, że 245 koni mechanicznych w połączeniu ze skrzynią automatyczną DSG wystarczy do zgubienia policyjnego ogona. Bardzo się zdziwił, ponieważ holenderscy policjanci bez problemu dochodzili do prędkości nawet około 250 km/h. Dla formalności dodajmy, że Mercedes-AMG A35 przyspiesza do pierwszej setki w czasie 4,7 sekundy. Volkswagen Golf GTI VII na tą samą próbę potrzebuje nieco ponad 6 sekund. Nie było więc żadnych szans.