Patryk Mikiciuk w 700-konnym pickupie spotkał na światłach Nissana GT-R: to było nieplanowane (wideo)

Prowadzący najpopularniejszy program motoryzacyjny w Polsce „Automaniak” na antenie TVN Turbo, Patryk Mikiciuk miał ostatnio okazję pojeździć Chevroletem C10 z 1963 roku, który chowa pod maską silnik V8 o pojemności 6.2 l (turbo). Moc generowana przez ten motor wynosi około 700 koni mechanicznych.

Czas przyspieszenia do pierwszej setki tego mocno zmodyfikowanego potwora pozostał niezmierzony, ale o jego szybkości może świadczyć fakt, że właściciel jest byłym rekordzistą Polski w zawodach samochodowych na 1/4 mili. 60-letniego pickupa z pewnością „projektowano” pod upodobania wiernego właściciela.

> Dramat! Spłonęło muzeum motoryzacji, w którym ostatnio był „Automaniak”: ogień pochłonął 230 pojazdów

O piekielnej mocy niepozornego „woła roboczego” przekonał się pewien kierowca Nissana GT-R. Podczas kręcenia materiału do programu „Klasyka Patryka” Nissan ustawił się na światłach obok Patryka w pickupie. Spotkanie było nieplanowane, o czym zapewniają Patryk i właściciel pickupa.

> „Automaniak” zostaje przełożony z powodu koronawirusa. Premiera najwcześniej jesienią 2020

Jakież musiało być zdziwienie kierowcy GT-R, który w pojedynku na prostej nie miał absolutnie żadnych szans. Przynajmniej do prędkości przepisowej 50 km/h, bo do takiej prędkości rozpędziły się oba samochody. Ekipa Automaniaka zachęca wszystkich zmotoryzowanych do przestrzegania przepisów drogowych i nie przekraczania dozwolonej prędkości.