Oto największa myjnia samochodowa na świecie: nie uwierzysz, ile dziennie obsługuje klientów (wideo)

Ile klientów jest w stanie obsłużyć przeciętna myjnia zlokalizowana w Polsce? Z pewnością nie będą to duże liczby, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę ręczne myjki ciśnieniowe z kilkoma stanowiskami. Tymczasem w dzielnicy Feuerbach w Stuttgarcie codziennie myje się ponad 4000 samochodów.

Niemiecka myjnia samochodowa Mr. Wash zajmuje się nie tylko myciem karoserii, ale również czyszczeniem wnętrz samochodów i jest w stanie przerobić nawet 1000 brudnych kabin. Istnieją również specjalne stanowiska do woskowania i polerowania, a także 48 odkurzaczy do dyspozycji klientów. Myjnia zatrudnia 100 pracowników, w tym specjalistów zajmujących się tzw. „car detailingiem”.

> Spadł śnieg i przyszedł mróz, a samochód odśnieżyć trzeba: ten Polak użył młotka (wideo)

Najtańsze mycie na największej myjni samochodowej na świecie kosztuje 8 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki około 36 złotych. Kompleksowy program to już wydatek rzędu 40 euro, czyli nieco ponad 180 złotych.

> Kręcili teledysk przy nie swoim aucie: gdy właściciel ich zobaczył uciekali gdzie pieprz rośnie (wideo)

Cała infrastruktura myjni została dokładnie przemyślana. Na przykład zużyta woda ląduje w specjalnym zbiorniku i jest poddawana czyszczeniu, dzięki czemu można ją wykorzystać w przyszłości. Sprzęt zainstalowany na myjni zużywa około 6000 kWh prądu dziennie. Dla porównania, przeciętne jednoosobowe gospodarstwo domowe zużywa maksymalnie 1400 kWh w ciągu roku.