Nowy Civic Type R nie będzie hybrydą: Honda zrobi wyjątek i zachowa tradycyjny silnik benzynowy

Przedstawiciele Hondy oficjalnie zaprzeczyli doniesieniom o zastosowaniu napędu hybrydowego o mocy około 400 koni mechanicznych w nowym modelu Civic Type R. Takie plotki obiegły media na początku października 2020 roku.

Aktualna generacja Civica Type R chowa pod maską turbodoładowany motor benzynowy o pojemności 2.0 l i mocy 320 koni mechanicznych. Nowy Civic Type R również otrzyma „czysty” silnik benzynowy, ale dostosowany pod bardzo rygorystyczne normy emisji spalin obowiązujące na Starym Kontynencie. Japończycy chwalą się, że będzie to najbardziej zaawansowana benzynowa jednostka napędowa, jaka kiedykolwiek trafiła pod maskę samochodu z Kraju Kwitnącej Wiśni.

> Honda Civic Type R vs. Toyota GR Yaris: „silniczek” 1.6 kompletnie zgasił ponad 300-konnego hothatcha (wideo)

Od 2023 roku Honda planuje na rynku europejskim oferować wyłącznie samochody hybrydowe i elektryczne. Najnowsze informacje na temat Civic Type R oznaczają, że wyjątkiem pozostanie Civic Type R (2022), który nadal będzie wyposażony w motor o pojemności 2.0 l. Wszelkie szczegóły na temat mocy oraz osiągów pozostają tajemnicą, ale nieoficjalnie mówi się o mocy przekraczającej 350 koni mechanicznych i napędzie tylko na przednią oś.

Nowa Honda Civic Type R powinna trafić do polskich salonów w 2022 roku.

> Tak będzie wyglądała nowa Honda Civic (2022): duże zmiany wewnątrz i koniec z angielskimi egzemplarzami