Nowa Honda HR-V (2022) będzie crosoverem w stylu Coupe: premiera w tym roku

Czas dla Hondy HR-V pędzi nieubłaganie. To już 7 lat odkąd Japończycy zaprezentowali obecną generacje modelu i utrzymanie zadowalającej sprzedaży wymaga zdecydowanie większych zmian niż wprowadzenie wersji po liftingu (tak jak w 2019 roku).

Honda HR-V (2022): prototyp - tył
Honda HR-V (2022): prototyp – fot. Motor1

Japońscy inżynierowie nie zamierzają rezygnować z walki w bardzo popularnym segmencie crossoverów. Honda szykuje się do wprowadzenia nowej generacji modelu HR-V, który został ostatnio zauważony podczas testów na publicznych drogach w jednym z europejskich krajów.

Nowa Honda HR-V (2022) została przyłapana po raz pierwszy i kamuflaż obejmuje praktycznie każdy element nadwozia. Jesteśmy jednak przekonani, że debiut HR-V nastąpi szybciej niż myślimy. Model wydaje się na tyle poważnie zmodyfikowany, że prawdopodobnie już jest lub zaraz będzie gotowy do produkcji.

> Honda Civic Type R vs. Toyota GR Yaris: „silniczek” 1.6 kompletnie zgasił ponad 300-konnego hothatcha (wideo)

HR-V przyjmie bardziej atrakcyjną stylistykę SUV-a w stylu Coupe, co możemy poznać po tylnych nachylonych i grubych słupkach. Z przodu spodziewamy się większego grilla i cieńszych reflektorów. Szpiegom motoryzacyjnym nie udało się zrobić żadnego zdjęcia wewnątrz pojazdu, ale według naszych źródeł zostanie całkowicie odmienione i wyposażone m.in. w duży ekran dotykowy i mnóstwo niedostępnej w obecnym modelu technologii.

Jest za wcześnie, żeby spekulować na temat dostępnych jednostek napędowych. Nie mamy jednak wątpliwości, że w ofercie pojawi się wariant hybrydowy, a w przyszłości może i wariant hybrydowy typu plug-in.

> Ile kosztuje mała elektryczna Honda e (BEV)? Cena od 150 tysięcy złotych za auto, które przejedzie 200 kilometrów

Kiedy zadebiutuje nowa Honda HR-V? Premiera odbędzie się najpierw w Japonii, a następnie w Europie. I choć nie znamy żadnych szczegółów na temat oficjalnej prezentacji, bardzo możliwe jest wprowadzenie nowej generacji HR-V w pierwszej połowie 2021 roku.