Jak szybkie jest BMW M340i, które zasila szeregi polskiej policji? Oto konkretne pojedynki drag race (wideo)

Po publikacji wpisu na temat nowego nieoznakowanego radiowozu BMW M340i xDrive, wiele osób zarzuca nam, że jakieś „340i” nie jest w stanie zagrozić modelom typu Audi RS3, Mercedes A45 AMG S (poprzedniej generacji) czy M3 E92. Niektóre z tych osób mogą się naprawdę zdziwić.

W rzeczywistości BMW M340i xDrive to „maszyna do wygrywania”, która z łatwością zjada nawet mocniejsze od siebie samochody. 374-konne M340i xDrive przyspiesza do pierwszej setki w czasie 4,4 sekundy, choć niektóre nieoficjalne pomiary okazywały się jeszcze lepsze. Jeśli wciąż nie wierzysz, że BMW M340i xDrive poradzi sobie z Mercedesem A45 AMG S to oto pierwszy z dowodów, czyli drag race z najnowszym Mercedesem-AMG A45 S. Od razu wyjaśniamy, że istnieje róznica między „Mercedes A45 AMG S”, a „Mercedes-AMG A45 S” – ten pierwszy jest modelem poprzedniej generacji. Warto dodać, że nowe A45 S jest naprawdę szybkim samochodem i problem ma nawet BMW M8 przy aktywnym napędzie na tylne koła. Nawet nie chcemy wiedzieć, co ten niemiecki hothatch zrobiłby z Lexusem RC F w pojedynku na ćwiartkę, który napędzany jest tylko na tylną oś. Pomijamy obecność 510-konnej Alfy Romeo Stelvio Q, która w tym dragu nie istniała.

Idąc dalej. Część osób nie była zgoda co do tego, że M340i xDrive poradzi sobie z Audi RS3. (367 koni mechanicznych). Poniżej pokazujemy pojedynek M340i xDrive z jeszcze mocniejszym Audi RS4 o mocy 450 koni mechanicznych. BMW w pierwszej rundzie wygrało, a przypominamy – ma „tylko” 374 koni mechanicznych. Nie mamy żadnych wątpliwości, że RS3 zostałoby daleko w tyle, chyba że poczekamy na nowe, które ma podobno odebrać koronę Mercedesowi-AMG A45 S.

Dalej nie wierzysz, że M340i jest szybsze od Audi RS3? A co powiesz na to, że w pojedynku na prostej M340i dosłownie zjadło nowe RS Q3 (ma ten sam silnik pod maską co RS3)? Przy okazji możemy zobaczyć, jak szybkie jest policyjne BMW na tle Mercedesa-AMG G63 czy Volkswagena T-Roc R.

A oto wisienka na torcie. Pojedynek BMW M340i Touring z BMW M3 Touring (samoróbka z silnikiem 3.0 l o mocy 540 koni mechanicznych (!). M340i na starcie katapultowało zostawiając M3 daleko w tyle. W następnych sekundach M3 nadrabiało straty i w rezultacie wygrało pojedynek o długość samochodu. Czy ktoś ma jednak wątpliwości, że M3 E92 o mocy 420 koni mechanicznych zostanie daleko w tyle?

Na zakończenie pokazujemy pojedynek z Volvo S60 Polestar (ponad 400 koni mechanicznych), Mercedesem-AMG E53 Coupe i Audi S4. Kierowca BMW nawet przez chwilę nie czuł się zagrożony.