Ile kosztuje Volkswagen Arteon R i Arteon eHybrid? Przygotuj ćwierć miliona złotych jeśli chcesz szybciej pojeździć

Volkswagen Arteon w ostatnich tygodniach doczekał się nie tylko odmłodzenia. W ofercie po raz pierwszy debiutują dwie wersje – Arteon R oraz Arteon eHybrid. Ile kosztują nowe warianty niemieckiej limuzyny?

Volkswagen Arteon eHybrid, czyli wersja hybrydowa typu plug-in to wydatek rzędu przynajmniej 199 190 złotych (liftback). Do bardziej praktycznej wersji Shooting Brake należy doliczyć 5 tysięcy złotych.

Volkswagen Arteon Shooting Brake
Volkswagen Arteon Shooting Brake (2021)

Napęd hybrydowy Arteona eHybrid działa na takiej samej zasadzie jak w Tiguanie eHybrid. Podstawą napędu jest silnik benzynowy o pojemności 1.4 l, który został połączony z jednostką elektryczną. Łączna moc tego zestawu wynosi 218 koni mechanicznych oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Arteon eHybrid do prędkości 140 km/h jest w stanie poruszać się wyłącznie przy wykorzystaniu energii elektrycznej. Volkswagen Arteon eHybrid oferowany jest w dwóch wersjach wyposażenia: Elegance i R-Line.

> Ile kosztuje Volkswagen Tiguan R? Za 320-konnego SUV-a trzeba wyłożyć ćwierć miliona złotych

Volkswagen Arteon R to najbardziej ekstremalna wersja Arteona. Pod maską siedzi motor benzynowy o pojemności 2.0 l i mocy 320 koni mechanicznych oraz 420 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Volkswagen Arteon R kosztuje 249 090 złotych. Podobnie jak w przypadku Arteona plug-in hybrid istnieje dopłata do wersji Shooting Brake, ale jest ona większa o tysiąc złotych i wynosi dokładnie 6 tysięcy złotych. VW Arteon R przyspiesza do pierwszej setki w czasie 4,9 sekundy i maksymalnie rozpędza się do 270 km/h.

Warto przypomnieć, że Volkswagen Arteon po liftingu (2021) zyskał m.in. listwę ledową poprowadzoną przez całą szerokość pasa przedniego, odmłodzone tylne lampy oraz wirtualne wskaźniki i dotykowy panel klimatyzacji. Szerzej o modyfikacjach na rok modelowy 2021 możesz przeczytać w tym wpisie.