Elon Musk jest najbogatszym człowiekiem na ziemi: właściciel Tesli co godzinę zarabia na najdroższy samochód świata

2021 rok nie mógł się lepiej rozpocząć dla właściciela Tesli. Elon Musk 7 stycznia 2021 roku stał się najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem szacowanym na 185 miliardów dolarów, czyli blisko 700 miliardów złotych. Dla porównania, najbogatszymi ludźmi w Polsce są Dominika i Sebastian Kulczykowie z majątkiem wynoszącym 16,5 miliarda złotych.

Prezes Tesli i firmy Space X wyprzedził nawet Jeffa Bezosa (prezesa Amazona), który zajął drugie miejsce na prestiżowej liście.

> Tesla na autopilocie wjechała w Hondę Civic przy prawie 220 km/h: elektryk widział pojazd, ale nie hamował (wideo)

W jaki sposób Elon Musk stał się najbogatszym człowiekiem na ziemi? Jest to zasługa głównie akcji Tesli, które po raz pierwszy przekroczyły próg 800 dolarów za akcję. Łączna wartość firmy szacowana jest na 768 miliardów dolarów.

> Tesla w czasie powodzi płynie jak łódź: „spalinówka” bez szans w takiej sytuacji (wideo)

Warto przypomnieć, że jeszcze na początku 2020 roku majątek Musk’a wynosił niecałe 30 miliardów dolarów. Szef Tesli zarobił więc prawie 160 miliardów dolarów w 12 miesięcy, czyli 13,3 miliarda dolarów miesięcznie. Dzień pracy Elona Muska w ubiegłym roku przynosił mu prawie pół miliarda dolarów, czyli blisko dwa miliardy złotych. Przeliczając to na stawkę godzinową, wychodzi około 70 milionów złotych za 60 minut pracy.

> Ile kosztuje używane Bugatti Chiron w leasingu (na firmę)? Za miesięczną ratę kupisz Porsche i jeszcze zostanie na paliwo

Na nieco ponad 70 milionów złotych wyceniono w 2019 roku Bugatti La Voiture Noire, czyli najdroższe auto świata wyposażone w silnik quad-turbo W16 o mocy 1500 koni mechanicznych oraz 1600 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Bugatti La Voiture Noire
Bugatti La Voiture Noire

> Porsche Taycan Turbo S vs. Tesla Model S P100D: który samochód elektryczny jest szybszy? (wideo)