Elektryczne BMW M jeszcze w 2021 roku: i4 M czy X8 M plug-in hybrid?

Jeszcze w tym roku samochody dywizji BMW M nie będą oznaczały tylko najmocniejszych wersji z kilkusetkonnymi silnikami benzynowymi. BMW zapowiedziało, że w 2021 roku powitamy na rynku BMW M z napędem elektrycznym, konkretnie w 26 tygodniu 2021 roku (przełom czerwca i lipca). Jakie ma być elektryczne BMW M?

Niektórzy twierdzą, że pierwszym elektrycznym BMW M zostanie model i4 M, ale niektóre źródła sugerują wcześniejszy debiut BMW X8 M plug-in hybrid. Premiery obu nowości odbędą się w ciągu najbliższych miesięcy, jednak ciężko jest wskazać model, który zostanie pokazany jako pierwszy.

Oprócz zelektryfikowanego modelu BMW M, bawarski producent zaprezentuje w tym roku M3 Cabrio oraz M5 CS, które będzie jednocześnie najpotężniejszym BMW M w historii. Na zapowiadane M3 Touring musimy poczekać przynajmniej do 2022 roku, ponieważ inżynierowie ciągle pracują nad bardziej praktyczną wersją M3 i przyszłym konkurentem Audi RS4 i Mercedesa-AMG C63 Kombi.

> Tak hamuje BMW z 1989 roku przy prędkości 250 km/h: niejeden współczesny producent pozazdrości (wideo)

Inną ciekawostką jest potwierdzenie tegorocznego debiutu BMW M3 i M4 z napędem na cztery koła xDrive. Taka wersja będzie mogła realnie powalczyć z samochodami od Mercedesa-AMG (4Matic+) czy Audi (quattro).