Ekipa z BMW chciała pośmiać się z Poloneza, a teraz pragną usunąć ten dzień z życiorysu (wideo)

BMW serii 3 (E92) z silnikiem benzynowym o pojemności 2.0 l występowało w różnych wersjach mocowych, ale najmocniejsza generuje 173 koni mechanicznych pod maską modelu 320si. Nie wiemy jakim wariantem dysponuje kierowca BMW na załączonym materiale filmowym, ale zakładając najszybszą wspomnianą możliwość, młode chłopaki są w stanie osiągnąć pierwszą setkę w czasie 8,1 sekundy oraz rozpędzić bawarskie auto do prędkości maksymalnej 225 km/h.

Czy takie osiągi są wystarczające, żeby rywalizować z różnymi napotkanymi na mieście „zawodnikami”? Oczywiście trafią się pojedynki wygrane i przegrane, ale można się też naprawdę bardzo zdziwić.

> „Walka o tron” starych V12-ek: Maybach 62 vs. BMW 760Li, który wygra pojedynek drag race?

Gdy panowie z BMW spotkali na swojej drodze Poloneza i po kilku rzuconych jak z rękawa „żartach” rozpoczęli ten nieplanowany drag race, Polonez wciągnął bawarską maszynę niczym McLaren 720S większość sportowych samochodów dostępnych na rynku – bez doskonałego startu, ale ze skutecznym zakończeniem.

> Oto nowy król BMW: najpotężniejsze M5 CS (2021) debiutuje, a w Monachium grzmi

Panowie z BMW następnym razem trzy razy zastanowią się, zanim wystartują do niepozornego zawodnika. Rzecz jasna nie popieramy ulicznych wyścigów. Są od tego zdecydowanie lepsze miejsca, jak np. tory wyścigowe.