Dramat! Spłonęło muzeum motoryzacji, w którym ostatnio był „Automaniak”: ogień pochłonął 230 pojazdów

W poniedziałek przed godziną 5 rano w muzeum motoryzacji Top Mountain Motorcycle Museum uruchomił się alarm przeciwpożarowy. Kilkadziesiąt minut później jedno z najważniejszych i najciekawszych muzeów poświęconych motoryzacji strawił ogień. Drewniany obiekt położony na wysokości prawie 2200 m n.p.m. w austriackim Timmelsjoch z dnia na dzień przestał istnieć, a około 230 samochodów, motocykli oraz innych zabytkowych pojazdów zostało kompletnie zniszczonych. Wśród bezcennych klasyków można było znaleźć samochody Porsche i Ferrari.

Top Mountain Motorcycle Museum: wizyta ekipy programu Automaniak
Top Mountain Motorcycle Museum: Łukasz Bąk, Adam Kornacki i Patryk Mikiciuk w muzeum motoryzacji, fot. TVN Turbo

Według lokalnych mediów skala pożaru była ogromna. W akcji gaszenia udział wzięło 60 strażaków, którzy przez kilka godzin walczyli z ogniem. Nie uratowało się nic. Muzeum było otwarte dla gości od 2016 roku.

Ekipa programu „Automaniak” odwiedziła muzeum Top Mountain Motorcycle Museum przy okazji realizowania odcinka z Bentleyem Bentaygą, Mercedesem-AMG G63 oraz Rolls-Royce’m Cullinan. Prowadzący rozmawiali z właścicielem muzeum, który opowiadał o swojej ogromnej pasji do motoryzacji i pomógł ekipie programu w poszukiwaniach ślizgawki do przetestowania SUV-ów. Fragment z tej wizyty jest dostępny w serwisie Youtube.