Chciał pokazać jak szybkie jest jego Audi S3: cztery sekundy póżniej bardzo tego żałował (wideo)

Audi S3 Limousine poprzedniej generacji to bardzo szybkie auto. Turbodoładowany silnik TFSI o pojemności 2.0 l i mocy 310 koni mechanicznych (w modelu po liftingu) pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 4,6 sekundy. To bardzo dobry czas, który dla niektórych może okazać się bardzo zgubny.

Na przykład ten właściciel pomarańczowego Audi S3 w wersji Limousine postanowił zademonstrować przyspieszenie pasażerom z hardkorowej terenówki, którzy nagrywali kierowcę niemieckiego pojazdu. Z tzw. „rolki” wcisnął gaz do podłogi kompletnie nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego. But w podłodze po dosłownie (!) czterech sekundach skończył się bardzo poważnym wypadkiem z inną terenową zabawką, której kierowca wykonywał manewr skrętu w lewo.

> Zobaczył sportowe auto i oszalał: zrównał się, wdepnął gaz i w 3 sekundy skasował dwie fury (wideo)

Naprawa sportowego kompaktu w wersji Limousine z pewnością pochłonie kilkadziesiąt tysięcy złotych, choć ważniejsze jest oczywiście zdrowie uczestników tego incydentu. Warto przypomnieć, że w salonach marki Audi niedługo pojawią się egzemplarze S3 nowej generacji. Zobacz jaka jest różnica między starym S3, a nowym Audi S3.