Ciężarówka zablokowała trasę: kierowca Subaru nie mógł na to patrzeć i wziął sprawy w swoje ręce (wideo)

Niejeden kierowca ciężarówki zdołał się przekonać (szczególnie na południu kraju), że śnieg może unieruchomić jego zestaw na wiele godzin i przy okazji utrudnić życie innym kierowcom. Według najnowszych prognoz prawdziwa zima jest jednak dopiero przed nami, a największe opady śniegu zapowiadane są na styczeń.

Co ma zrobić kierowca ciężarówki, który utknął na ośnieżonej drodze? Wydawało się, że jedynym sensownym wyjściem z tej sytuacji jest telefon do odpowiednich służb, które odholują kilkunastotonowy pojazd. Okazuje się, że z pomocą mogą przyjść również kierowcy Subaru.

> 155 km/h na sankach między drzewami w lesie: podpięli się do Subaru Imprezy (wideo)

W tym konkretnym przypadku na ratunek kierowcy ciężarówki pośpieszył jeden z właścicieli Subaru WRX STI. Jest to samochód o nieprzeciętnej mocy, wyposażony w słynny napęd na cztery koła o wdzięcznej nazwie Symetrical-AWD. Pod maską tej generacji Subaru WRX STI siedzi motor o pojemności 2.5 l 16V turbo i mocy nawet 300 koni mechanicznych. Podobne używane Subaru można w naszym kraju nabyć za kwotę od około 50 do nawet 100 tysięcy złotych, w zależności od stanu i stopnia modyfikacji (ciężko jest trafić na oryginalny model).

> Subaru zmienia strategie: od 2030 roku w ofercie tylko samochody elektryczne

Bardzo nas cieszy, że ciągle istnieją właściciele Subaru, którzy znają możliwości swoich samochodów i są chętni do pomocy w awaryjnych sytuacjach. Bez wątpienia jest to miód na oczy po obejrzeniu ostatnich wyczynów amatora w nowszym Subaru, który w czasie „driftu” przywalił w jedyny betonowy słup na parkingu.