Miał legendarną Toyotę Land Cruiser i to mu nie pomogło: zima kompletnie go zaskoczyła (wideo)

Zima jest piękna, ale chyba każdy zgodzi się, że jest to bardzo zdradliwa pora roku. Bez pokory i odpowiedniego przygotowania lepiej się nie wyłaniać na drodze. Tylko w Warszawie doszło dzisiaj (10.12.20) do kilkunastu groźnych kolizji z powodu trudnych warunków do jazdy spowodowanych śliską nawierzchnią.

Nawet jeśli jeździsz Toyotą Land Cruiser, brak odpowiedniego ogumienia lub łańcuchów całkowicie dyskwalifikuje Cię na drodze pokrytej śniegiem i lodem. Pewien właściciel Land Cruisera, najprawdopodobniej przekonany o świetnych właściwościach terenowych swojego samochodu postanowił nie zmieniać kół na dobre opony zimowe. Jego decyzję szybko zweryfikowało pierwsze lepsze wzniesienie, na której Land Cruiser podczas zjazdu był kompletnie bezwładny. Kierowca nie mógł zrobić nic oprócz obserwowania przeszkód, w które następnie uderzał.

> Spadł śnieg i są pierwsze ofiary: ten amator w Subaru przywalił w jedyny słup betonowy w pobliżu (wideo)

Land Cruiser to legendarny pojazd terenowy, który jest produkowany od 1954 roku. Model na załączonym materiale wideo to generacja Land Cruiser J120, która występowała w wersjach krótkiej trzydrzwiowej, pięciomiejscowej oraz siedmiomiejscowej. Pod maską występują różne jednostki napędowe, od silnika wysokoprężnego o pojemności 3.0 l R4 i mocy 94 koni mechanicznych, kończąc na modelu z motorem V8 o pojemności 4.7 l i mocy 270 koni mechanicznych.