Tak może wyglądać nowa generacja BMW serii 7 (2022): zdjęcia mogą szokować, ale mają swoją podstawę

Prace nad nową generacją BMW serii 7 są na obecnym etapie mocno zaawansowane. Po prezentacji nowego Mercedesa Klasy S inżynierowie BMW nabrali dodatkowej motywacji i coraz częściej decydują się na testowanie modelu w realnym ruchu. To nie umyka uwadze szpiegów motoryzacyjnych, którzy uwieczniają jeżdżący prototyp, dzięki czemu niezależni projektanci są w stanie przygotować renderingi wzorowane na zdjęciach zamaskowanego auta. Oto najnowsza propozycja wyglądu nowego BMW serii 7.

BMW serii 7 (2022): rendering - tył
BMW serii 7 (2022): rendering – tył (kolesa.ru)

Debiut nowej generacji BMW serii 7 nastąpi najprawdopodobniej pod koniec 2021 roku lub na początku 2022 roku. Stopień kamuflażu na działających prototypach jest mocno zaawansowany, ale kilku zabiegów stylistycznych nie udało się ukryć. Istnieje realna możliwość, że Niemcy zachowają podobny rozmiar nerek, który występuje w aktualnej generacji serii 7, i który jest tematem wielu kontrowersji w przypadku niedawno zaprezentowanego BMW serii 4. Jeśli chodzi o tylną część nadwozia to spodziewamy się rozwinięcia projektu aktualnej generacji; być może w bardzo podobny sposób, jak uczynił to autor renderingów.

> Skoda Octavia RS o mocy 400 KM vs. BMW serii 7 (745Le Hybrid) – „czeszka” postawiła się limuzynie z Bawarii

Nowe BMW serii 7 (2022) będzie oferowane z czystszymi konwencjonalnymi propozycjami napędowymi (w tym PHEV), niestety z dużą dozą prawdopodobieństwa, że już bez flagowego wariantu V12 pod maską modelu M760Li. Inżynierowie BMW pracują jednak nad całkowicie elektryczną wersję o nazwie i7. Szczegóły na temat tego modelu są mocno ograniczone, ale według naszych informacji BMW i7 (2022) przejedzie około 400 kilometrów na jednym ładowaniu. Moc generowana przez silnik lub silniki elektryczne modelu i7 z pewnością przekroczy 500 koni mechanicznych.