Jechał spokojnie 900-konnym Porsche po autostradzie i spojrzał w lusterka: to ci niespodzianka (wideo)

Porsche 918 Spyder to jeden z najszybszych samochodów świata. Niemiecki hipercar został wyposażony w aż trzy silniki, w tym dwa elektryczne. Ich łączna moc wynosi prawie 900 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 2,6 sekundy oraz prędkość maksymalną grubo ponad 300 km/h.

Mogłoby się wydawać, że podczas podróżowania autostradami tak piekielnie mocnym modelem praktycznie niemożliwe jest spotkanie szybszego zawodnika. 918 Spyder bez trudu poradziło sobie nawet z Taycanem Turbo S, który dysponuje wyłącznie silnikami elektrycznymi i jest zdecydowanie szybszy od najmocniejszej dostępnej Tesli Model S.

Koenigsegg Gemera oficjalnie: ma 4 miejsca, 1723 KM i trzy silniki elektryczne

Życie pisze jednak różne scenariusze. Podczas spokojnej jazdy 918 Spyder kosztującego ponad milion euro kierowca zobaczył w lusterkach widok, który zmroził mu krew w żyłach. Za plecami czaił się Koenigsegg Agera R. Szwedzki supersamochód bez absolutnie żadnych kompleksów pewnie wyprzedził Porsche. Kierowca 900-konnego hybrydowego pojazdu natychmiast wcisnął gaz w podłogę, aby dogonić i „ustawić” kierowcę Koenigsegga. Wydawało mu się, że mając do dyspozycji tak wielką moc i silniki elektryczne zaraz wysunie się na prowadzenie. Jak to wyglądało w praktyce, zobaczycie na załączonym materiale wideo.

> Starym BMW pokazał „cwaniaczkowi” w Lamborghini gdzie jest jego miejsce: szczękę zbierał z podłogi (wideo)

Dla przypomnienia, Koenigsegg Agera R jest napędzany motorem V8 o pojemności 5.0 l i mocy 1115 koni mechanicznych. Według danych producenta przyspieszenie do pierwszej setki zajmuje 2,9 sekund. Prędkość maksymalna wynosi nawet 420 km/h.