Pędził 244 km/h na ograniczeniu do 80 km/h: kierowcy Mercedesa Klasy E grozi nawet więzienie

Przekraczanie dozwolonej prędkości to absolutna głupota, której najmniejszą konsekwencją jest mandat karny. O ile jesteśmy w stanie zrozumieć przekroczenie o 20 km/h lub nawet o 30 km/h – nikt nie jest doskonały i każdy może się zagapić – o tyle jazda z prędkością grubo ponad 200 km/h na ograniczeniu do 80 km/h jest praktycznie niewytłumaczalna.

Na jednej z niemieckich dróg (remontowany odcinek autostrady A3) w sobotni poranek przyłapano kierowcę Mercedesa Klasy E, który na ograniczeniu do 80 km/h pędził dokładnie 244 km/h. Po zdjęciach można wywnioskować, że była to wersja Mercedesa-AMG E53 4Matic+, która generuje 435 koni mechanicznych i pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h, co oznacza, że kierowca wykorzystał prawie cały potencjał niemieckiej limuzyny.

Co grozi kierowcy Mercedesa Klasy E za tak wysokie przekroczenie prędkości? Niemiecka policja nie zamierza skończyć na nałożeniu najwyższego mandatu. Po konsultacjach z prokuraturą we Frankfurcie nad Menem zostanie wszczęte postępowanie, które może zakończyć się odebraniem prawa jazdy lub nawet karą więzienia.

> Kierowca BMW X5 II (E70) zapłacił 75 razy wyższy mandat za pokazanie środkowego palca