Pędzi do rodziny na święta: 360 kilometrów na godzinę w ciemnicy, 1 kilometr w 10 sekund (wideo)

Końcówka grudnia to okres wzmożonego ruchu na drogach w całym kraju. Setki tysięcy osób wracają do swoich rodzin, które bardzo często oddalone są o dziesiątki, setki, a nawet tysiące kilometrów. Niektórzy szczególnie nie mogą doczekać się spotkania przy świątecznym stole.

Ten kierowca Porsche 911 GT2 RS pochwalił się w serwisie społecznościowym Instagram wyczynem, który wielu może szokować. Otóż podczas powrotu do rodziny na święta nagrał przejazd swoim Porsche po niemieckiej autostradzie bez limitów prędkości. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że prędkość jaką osiągał przekraczała 360 kilometrów na godzinę. Żeby lepiej sobie wyobrazić tą nieprawdopodobną szybkość dodajmy, że przy tej prędkości niemiecki supersamochód pokonywał 1 kilometr w czasie 10 sekund, czyli 6 kilometrów w 1 minutę.

> Nowe Porsche 911 Turbo S vs. stare 911 GT2 RS: w teorii powinny iść bardzo równo (wideo)

Porsche 911 GT2 RS to piekielnie szybka propozycja wyceniana na 1.5 miliona złotych. Auto napędza silnik typu bokser o mocy 700 koni mechanicznych, który pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie zaledwie 2,8 sekundy. GT2 RS powstało z myślą głównie o jeździe po torach wyścigowych, dlatego na pokładzie można znaleźć m.in. klatkę bezpieczeństwa. Jeśli jednak szukasz modelu przeznaczonego do regularnych zwycięstw pojedynków na prostej, to lepszym zawodnikiem będzie nowe 911 Turbo S.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez GERCOLLECTOR (@gercollector)