Nowa Skoda Kodiaq po liftingu (2021): czeski SUV przyłapany na autostradzie, model RS może być PHEV

Jeśli nie przypadła Tobie do gustu obecna stylistyka największego SUV-a Skody – modelu Kodiaq, ale zależy Tobie na samochodzie z podobną praktycznością to poczekaj do przyszłego roku. W 2021 roku Skoda zaprezentuje Kodiaqa po liftingu, który w formie zakamuflowanego prototypu jest już testowany na autostradach w Czechach.

Prototyp otrzymał dość zaawansowany kamuflaż tylnej oraz przedniej części nadwozia co nas nie dziwi, bo głównie te elementy przejdą odmłodzenie. Nowy Kodiaq otrzyma zupełnie nowe zderzaki, grill, nowe światła ledowe oraz lepszej jakości wykończenie wewnątrz. Spodziewamy się, że linia stylistyczna będzie inspirowana niedawno wprowadzonym do oferty elektrycznym modelem Enyaq iV.

> Skoda Enyaq iV: dane techniczne, wersje silnikowe i miejsce produkcji

Pod względem mechanicznym spodziewamy się bardzo podobnej gamy silników benzynowych oraz wysokoprężnych, która występuje obecnie. Wersji elektrycznej nie będzie, ponieważ wcześniej wspomniany Enyaq iV wypełnia tę lukę, ale prawie na pewno do oferty zostanie wprowadzony wariant hybrydowy typu plug-in. Według naszych informacji będzie to napęd z Octavii RS iV oparty na silniku benzynowym o pojemności 1.4 TSI połączonym z jednostką elektryczną, który generuje łączną moc 245 koni mechanicznych. W Octavii RS iV taka moc pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 7,3 sekundy, ale za sprawą większej wagi Kodiaqa spodziewamy się czasu o około 0,5 sekundy słabszego.

> Skoda Octavia iV PHEV wyceniona w Polsce: model z technologią plug-in hybrid kosztuje prawie 140 tysięcy złotych

Nie będzie dla nas zaskoczeniem jeśli wspomniany napęd hybrydowy trafi pod maskę Kodiaqa RS (2021). Obecna generacja modelu z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2.0 l została już wycofana z powodu coraz bardziej rygorystycznych norm emisji spalin, których diesel nie spełnia.