Najpierw znalazł prawko w chipsach, a potem wsiadł do BMW M3: miał być popis, a wyszedł dramat (wideo)

Młodzi i niedoświadczeni kierowcy bardzo często ulegają chęci zaprezentowania się od jak najlepszej strony przed rówieśnikami lub po prostu przed innymi uczestnikami ruchu drogowego. Próbują rozmaitych sposób, od niewinnych tzw. „przygazówek” do niebezpiecznych ulicznych dragów czy nawet driftu na publicznych drogach.

Kierowca tego szarego BMW M3 chciał pokazać swoje „niezwykłe” umiejętności prowadzenia samochodu, wprowadzając ponad 400-konne M3 w poślizg. Pech chciał, że mocna bawarka akurat tego dnia nie posłuchała się kierowcy i po prostu wylądowała na krawężniku. Uszkodzenia są poważne. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że do wymiany będą koła, próg oraz zderzaki. Uderzenie było na tyle mocne, że strzeliły również poduszki powietrzne. Naprawa BMW M3 F80 z pewnością nie będzie tania.

BMW M3 F80: dane techniczne, osiągi, przyspieszenie

BMW M3 F80 było produkowane od 2013 do 2017 roku. Pod maską modelu siedzi silnik benzynowy o pojemności 3.0 l Twin Power Turbo i mocy 431 koni mechanicznych oraz 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki dwusprzęgłowej przekładni M DCT M3 przyspiesza do pierwszej setki w czasie 4,1 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną 270 km/h.