Kiedy nowy Mercedes Klasy C (2022)? Premiera modelu w 2021 roku, limuzyna gotowa do produkcji

Obecna generacja Mercedesa Klasy C (W205) została zaprezentowana w styczniu 2014 roku. W świecie motoryzacji produkcja ponad 6 letniej konstrukcji negatywnie wpływa na słupki sprzedaży, nawet jeśli została odświeżona (Klasa C przeszła lifting w 2018 roku). Tym bardziej, że konkurencja depcze po piętach.

Wszystko jednak wskazuje na to, że już w pierwszych miesiącach 2021 roku Mercedes zaprezentuje nową generację Klasy C. Model prototypowy został przyłapany podczas testów i wydaje się, że jest już samochodem gotowym do produkcji. Mercedes Klasy C (W206) zadebiutuje w 2021 roku jako model 2022.

> Ceny nowego Mercedesa Klasy S (2021): pakiet (!) za ponad 160 tysięcy, uchwyt na proporzec dyplomatyczny za ponad 5 tysięcy

Nowa Klasa C (2022) przyjmie najnowszą filozofie stylistyczną niemieckiej marki, która charakteryzuje się ostrzejszymi liniami, cieńszymi reflektorami, poziomymi tylnymi światłami oraz powiększonym grillem.

> Nowy Mercedes-AMG C53 z silnikiem 2,0 l z modelu A45 S: Klasa C (2022) będzie zupełnie nowa

Największe zmiany w stosunku do modelu Klasy C (W205) zostaną przeprowadzone wewnątrz. Tutaj na pewno zabraknie systemu informacyjno-rozrywkowego opartego na tablecie na rzecz ekranu dotykowego zintegrowanego z cyfrowym zestawem wskaźników i deską rozdzielczą. Producent zaproponuje również cały szereg najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa i materiały wykończeniowe lepszej jakości niż stosowane dotychczas.

Dochodzą do nas słuchy o możliwym powstaniu uterenowionego wariantu Klasy C o nazwie All-Terrain. Taka wersja będzie mogła powalczyć z Audi A4 Allroad i Volvo V60 Cross Country. Na początku sprzedaży dostępna będzie limuzyna, następnie do oferty trafi praktyczniejsza odmiana kombi. Sportowe wersje AMG C53 i C63 również trafią na rynek, ale pod maską należy oczekiwać zelektryfikowanych konfiguracji opartych na silniku czterocylindrowym.