BMW M5 tak głośne, że aż przerażające: łańcuchy ledwo go utrzymały, co za potwór (wideo)

BMW M5 V10 (E60) może nie jest samochodem pierwszej młodości, ale ciągle przykuwa uwagę na ulicach. Szczególnie, jeśli wyposażymy go w układ wydechowy podobny do tego z egzemplarza nakręconego na hamowni poniżej. Efekt jest nie tyle zaskakujący, co przerażający.

Dla przypomnienia, BMW M5 czwartej generacji zostało zaprojektowane przez Chrisa Bangle’a i oficjalny debiut zaliczyło w 2005 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie (w 2020 roku odwołanych z powodu pandemii koronawirusa). Produkcja modelu odbywała się wyłącznie w zakładach zlokalizowanych w niemieckim mieście Dingolfing w latach 2005-2010.

> Kierowca Bugatti Veyrona o mocy 1001 KM zmierzył się z leciwym BMW M5: jednego z nich zamurowało

Jak szybkie jest BMW M5 V10? Silnik o pojemności 5.0 l generuje 507 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 4,7 sekundy. Prędkość maksymalna została tradycyjnie ograniczona do 250 km/h.

> BMW M5 vs. Ferrari 488 Pista: takiego lania dawno nikt nie dostał

Wartą odnotowania ciekawostką w przypadku BMW M5 V10 jest to, że w przeciwieństwie do modelu poprzedniej generacji, była dostępna bardziej praktyczna wersja kombi. Nawet najnowsza generacja nie jest oferowana w tej wersji nadwozia.