Jechał 280 km/h BMW autostradą gdy drogę zajechała mu Mazda: kilka sekund zapamięta do końca życia (wideo)

W sieci można znaleźć wiele materiałów filmowych, które pokazują kierowców jadących z ogromnymi prędkościami po autostradach. Na drodze publicznej, nawet jeśli jest drogą przystosowaną do szybkiej jazdy, może wydarzyć się wszystko, od pękającej opony i najechania na plamę oleju na jezdni do bliskiego spotkania z sarną i utraty kontroli nad pojazdem. Bardzo często zdarza się również zajechanie drogi, które może prowadzić nawet do tragedii.

Ten kierowca BMW M4 na własnej skórze doświadczył strachu spowodowanego przez innego uczestnika ruchu drogowego, który przy zmianie pasa ruchu raczej nie ma w zwyczaju spoglądania w lusterka lub robi to niedokładnie. M4 to piekielnie mocna maszyna generująca nawet do 500 koni mechanicznych (M4 GTS) z silnika sześciocylindrowego o pojemności 3.0 l twinturbo. W tym egzemplarzu dokładna liczba koni mechanicznych jest tajemnicą, ale jazda z prędkościami blisko 300 km/h nie stanowi dla niego najmniejszego problemu.

> BMW M4 GTS: na autostradzie „idzie jak przecinak”. 300 km/h bez problemu

Kierowca M4 na załączonym materiale filmowym jechał z prędkością prawie 300 km/h przez dłuższy czas gdy drogę zajechała mu Mazda3. Na szczęście hamulce w BMW M4 zostały opracowane z myślą o ich wysokiej skuteczności, dlatego szczęśliwie nie doszło do kontaktu z tyłem japońskiego hatchbacka. Awaryjne wyhamowanie z prędkości 280 km/h do 140 km/h na pewno nie należy do przyjemności.