Ile kosztuje nowy Volkswagen Golf R (2021)? Złapiesz się za głowę, bo jest droższy od Audi i Mercedesa

Najnowsza generacja Golfa R została oficjalnie zaprezentowana na początku listopada. Nie musieliśmy długo czekać na polskie ceny modelu, ponieważ importer ogłosił właśnie, że nowy Golf R (2021) został wyceniony przynajmniej na 198.670 złotych. W tej cenie klient może wyjechać z salonu nowym Mercedesem-AMG A35 (188.500 złotych) lub Audi S3 (189.200 złotych).

Co otrzymujemy za prawie 200 tysięcy złotych? Nowy Golf R chowa pod maską silnik benzynowy o pojemności 2.0 l (TSI) i mocy 320 koni mechanicznych oraz 420 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taka moc pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 4,7 sekundy oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 250 km/h. Warto zaznaczyć, że czas przyspieszenia jest dokładnie taki sam jak w przypadku wcześniej wspomnianego Mercedesa-AMG A35.

Volkswagen Golf GTI Clubsport (2021) debiutuje z mocą 300 KM, napędem FWD i specjalnym trybem na tor Nordschleife

Istotnym jest, że Volkswagen nie ujawnił jeszcze listy wyposażenia standardowego, ani cen wyposażenia opcjonalnego. Można się domyślać, że wybór kilku dodatków wywinduje ostateczną cenę za samochód w okolice nawet 250 tysięcy złotych, a za tą kwotę można już wyrwać np. dobrze wyposażone BMW M240i Coupe o mocy 340 koni mechanicznych.

Nowy Volkswagen Golf R: zdjęcie z tyłu (2021)
Nowy Volkswagen Golf R: zdjęcie z tyłu (2021)
Nowy Volkswagen Golf R: wnętrze (2021)
Nowy Volkswagen Golf R: wnętrze (2021)

Poprzednia generacja Golfa R z automatyczną przekładnią DSG startowała od niecałych 166 tysięcy złotych. Mówimy więc o wzroście ceny wynoszącym ponad 30 tysięcy złotych.

> Zajechał drogę rozpędzonemu VW Golfowi GTI przy 240 km/h: bez szans na uniknięcie zderzenia

Wygląda na to, że włodarze Volkswagena są bardzo pewni swojego modelu. Przypomnijmy, że w Golfie VIII R pojawiły się dwa nowe tryby: Special i Drift Mode. Ten drugi umożliwia swobodną jazdę bokami pomimo zastosowania napędu na cztery koła. Podobne rozwiązanie istnieje w Focusie RS. Nie zabraknie również najnowszej generacji systemu multimedialnego, licznych systemów bezpieczeństwa, systemów asystujących kierowcę podczas jazdy oraz listwy ledowej z przodu przechodzącej przez całą szerokość pojazdu.