Ford Mustang Mach-E GT zaprezentowany w wersji Performance: SUV jest szybszy niż nowe Audi RS6

Ford oficjalnie zaprezentował Mustanga Mach-E GT w wersji Performance Edition. Będzie to najszybsza dostępna wersja elektrycznego SUV-a, choć inżynierowie podobną pracują nad jeszcze mocniejszym wariantem. Jak mocny jest Mustang Mach-E GT Performance Edition? Model napędza silnik elektryczny o mocy 480 koni mechanicznych oraz 860 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Osiągi Forda Mustanga-E GT Performance Edition wyglądają jeszcze bardziej imponująco. Producent podaje, że elektryczny SUV przyspiesza do pierwszej setki w czasie 3,6 sekundy, czyli w takim samym czasie co np. najnowsza generacja Audi RS6 Avant o mocy 600 koni mechanicznych. Niestety ponadprzeciętne parametry bardzo znacząco odbijają się na zasięgu, który szacowany jest na około 378 kilometrów według EPA, a w rzeczywistości ciężko będzie przejechać więcej niż 300 kilometrów. Akumulator o pojemności 88 kWh jest taki sam, co w standardowym modelu GT.

Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition
Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition
Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition
Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition: ładowanie
Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition
Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition: gniazdko do ładowania

Forda Mustang-E GT Performance Edition został wyposażony w szereg dodatków, które odróżniają najszybszy model od pozostałych w gamie. Nie brakuje 20-calowych aluminiowych kół ze sportowymi oponami, hamulców Brembo, szarego grilla, sportowego bodykitu oraz aluminiowego wykończenia i szarego przeszycia wewnątrz.

> Czterodrzwiowy Ford Mustang. Jest elektryczny SUV, to dlaczego nie limuzyna?

Kiedy rozpocznie się sprzedaż Mustanga-E Mach GT Performance Edition? Nieprędko. Proces przyjmowania zamówień ruszy wiosną 2021 roku. Auto z pewnością nie będzie tanie, ale biorąc pod uwagę niezwykły sukces sprzedażowy standardowego Mustanga Mach-E należy oczekiwać długiej listy zamówień i problemów z dostępnością modelu.