Fiat Tipo po liftingu (2021) wycenione w Polsce: ile kosztuje nowe Tipo Hatchback, Sedan, Kombi i Cross?

Nowy Fiat Tipo został oficjalnie zaprezentowany pod koniec października 2020 roku. Odświeżony model na rok modelowy 2021 występuje aż w czterech wersjach nadwoziowych: Hatchback, Sedan, Kombi i Cross. Ile kosztuje nowy Fiat Tipo (2021)? Jaka jest najniższa cena za egzemplarz z polskiego salonu?

Polski klient, którzy zamierza wyjechać nowym Tipo z salonu musi przygotować przynajmniej 53 472 złotych. Co ciekawe, cena dotyczy wersji Sedan (czyli większej) wyposażonej w silnik benzynowy o pojemności 1.4 l i mocy 95 koni mechanicznych. Ten sam motor pod maską Tipo Hatchback został wyceniony na 58 615 złotych (+5 143 złotych). Jest dla nas niezrozumiałym, dlaczego jednostka benzynowa o pojemności 1.4 l pozostała w ofercie, ponieważ wcześniej zapowiadano jej wycofanie z oferty na rzecz nowego motoru o pojemności 1.0 l. Najwyraźniej zarząd Fiata zmienił decyzję w ostatniej chwili, albo polski importer doszedł do wniosku, że warto zachować stary wariant (np. po to, aby obniżyć cenę modelu bazowego). Istotną informacją jest, że model z jednostką 1.4 l wejdzie do sprzedaży na przełomie stycznia/lutego, podczas gdy pozostałe warianty będą dostępne już od końca grudnia. Nowy silnik o pojemności 1.0 l również istnieje w ofercie, ale jest droższy o około 5 tysięcy złotych (Fiat życzy sobie 58 272 złotych za model Tipo Sedan 1.0 100 KM).

> Chcesz kupić nowego Fiata Tipo 2020? Z tym pakietem Fiat obiecuje do 50% oszczędności

Nowe Tipo jest dostępne w trzech wersjach wyposażenia: Tipo, City Life i Life. Wariant Cross występuje jako osobny, uterenowiony model. Wyposażenie standardowej wersji obejmuje m.in. podstawowe systemy bezpieczeństwa (ABS, ESP), radio oraz manualną klimatyzację. Klient zdecydowany na najtańszy model może dołożyć wyłącznie wielofunkcyjną kierownicę i tempomat.

> Utknął Range Roverem na górce: ośmieszył go Fiat za 40 tysięcy złotych (wideo)

Fiat oferuje Tipo także z dwoma silnikami wysokoprężnymi – 1.3 Multijet oraz 1.6 Multijet o mocach odpowiednio 95 koni mechanicznych oraz 130 koni mechanicznych. Najtańszy model Tipo Sedan ze słabszym dieslem kosztuje 65 952 złotych. Za hatchbacka napędzanego na ropę należy wyłożyć przynajmniej 70 965 złotych.

Nowy Fiat Tipo Hatchback, Sedan, Kombi
Nowy Fiat Tipo Hatchback, Sedan, Kombi

Ceny podwyższanego Fiata Tipo Cross startują od 74 765 złotych za model z silnikiem o pojemności 1.0 100 KM. Najbogatsza wersja z motorem wysokoprężnym o pojemności 1.6 l i mocy 130 koni mechanicznych została wyceniona na 91 865 złotych (dokładnie na taką samą kwotę wyceniono Tipo Kombi 1.6 Multijet Life o mocy 130 koni mechanicznych).