Dwie Corvette ustawiły się do pojedynku: 9 sekund później obaj szukali lawety i warsztatu (wideo)

Co może pójść nie tak w pojedynku od świateł do świateł? Rzecz jasna nie polecamy takich rywalizacji nikomu w ruchu publicznym. Zawsze może coś wyskoczyć, można trafić na nierówność drogi lub awarię samochodu, która „zdyskwalifikuje” uczestnika z dalszej rywalizacji, albo po prostu pojedynkiem zainteresuje się akurat przejeżdżający radiowóz…

Są też przypadki niewyjaśnione, jak konfrontacja tych dwóch Corvette. Wszystko zapowiadało się świetnie, za światłami drogami prowadziła lekkim łukiem, który nie powinien sprawić trudności doświadczonym kierowcom. Niestety jeden z kierowców Corvette – dokładniej słabszego modelu C5 (z prawej) –  najzwyczajniej stracił kontrolę nad pojazdem i 9 sekund od startu uderzył w mocniejszą Corvette C6.

> Chevrolet Corvette C8 (2020) vs. Mustang Shelby GT500: który jest szybszy na prostej?

Chevrolet Corvette C5 to następca Corvette C4 produkowany w latach 1996-2004. Pod maską standardowych wersji można znaleźć silniki o pojemności 5.7 V8 i mocy 345 koni mechanicznych lub 350 koni mechanicznych. W modelu Corvette C5 ZR1 moc maksymalna z tego samego motoru wynosi 380 koni mechanicznych.

> Chevrolet Corvette C8 vs. Dodge Challenger Demon. Który jest szybszy? Seryjny Dodge tak mocny, że staje na dwóch kołach

Chevrolet Corvette C6 produkowane było od 2004 do 2013 roku. Inżynierowie Chevroleta zdecydowali się w tym modelu na jeszcze większy motor o pojemności 6.0 V8, który generuje nawet 400 koni mechanicznych. Wariant Corvette C6 ZR1 dysponuje jednostką napędową o pojemności 6.2 V8 o mocy aż 647 koni mechanicznych.