Bitcoin rekordowo drogi: 1 BTC warty prawie tyle samo co nowy Lexus z polskiego salonu

Główna waluta kryptowalut – Bitcoin – w ostatnich tygodniach mocno drożeje. Poważne wzrosty wartości BTC rozpoczęły się wczoraj, gdy internetowa waluta po raz pierwszy w historii przekroczyła barierę 20 tysięcy dolarów, a w tej chwili należy wyłożyć ponad 22 tysięcy dolarów za 1 BTC. Mówimy o wzroście wynoszącym nawet 15% w ciągu ostatnich 24 godzin (+200% w ciągu roku).

22 tysięcy dolarów to według średniego kursu walut około 80 tysięcy złotych. Dynamika wzrostu jest tak wysoka, że mocno prawdopodobne jest osiągnięcie w najbliższych dniach ceny w okolicach 90 tysięcy złotych, co oznacza, że właściciel BTC za równowartość 1 BTC będzie mógł wyjechać z polskiego salonu nowym modelem Lexusa.

Lexus oferuje nowy model CT200 w cenie 89 800 złotych. Jest to wersja CT200h Elegance, która została wyposażona m.in. w automatyczną przekładnię, czujnik deszczu, dwustrefową klimatyzację oraz czujniki parkowania z przodu i z tyłu.

> Lexus LFA vs. Audi R8 V10 Spyder: tak dobrego startu Lexusa nikt się nie spodziewał

Lexus CT200h został wyposażony w napęd hybrydowy składający się z silnika benzynowego o pojemności 1.8 l połączonego z silnikiem elektrycznym. Łączna moc tej konfiguracji wynosi 136 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 10,3 sekundy.

> Lamborghini Urus vs. Rolls Royce Wraith: dwa inne światy, ale oba są kierowane do najbogatszych

Co więcej, niektórzy specjaliści prognozują, że w ciągu najbliższych dwóch lat Bitcoin może kosztować nawet 300 tysięcy dolarów, czyli ponad milion złotych. Za taką kwotę można nabyć każdego nowego Lexusa dostępnego w Polsce, w tym najdroższy model LC500 CV wyceniany od 642 tysięcy złotych.