Wracał do domu BMW M5 i spotkał na trasie Audi S6: wtedy zaczęła się jazda 250 km/h (wideo)

Święta, święta i po świętach. Obecnie trwają powroty milionów Polaków do domów, którzy w wyniku pośpiechu popełniają wiele wykroczeń drogowych. Tylko w wigilię oraz w pierwszy dzień świąt policja odnotowała kilkanaście śmiertelnych wypadków, w których zginęło 18 osób, a blisko 80 osób zostało rannych. Na przykład w Lidzbarku na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 544 zginęło dwóch 19-latków. Kierowca najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

Szybka jazda samochodem po drogach publicznych jest bardzo nieodpowiedzialna, ale zimą jest szczególnie niebezpieczna. Na załączonym materiał filmowym można zobaczyć w pierwszych sekundach spokojnie jadące BMW M5 E39. Nie wiadomo czy kierowca bawarskiej sportowej limuzyny z Bułgarii wracał wyluzowany i obdarowany prezentami po świętach do domu, ale nagrany materiał ujawnia warunki drogowe zbliżone do obecnie występujących w całej Polsce.

> BMW M5 tak głośne, że aż przerażające: łańcuchy ledwo go utrzymały, co za potwór (wideo)

Sytuacja zmieniła się diametralnie, gdy kierowca M5 zobaczył z naprzeciwka nadjeżdżające z dużą prędkością Audi S6. Co więc zrobił kierowca BMW? Zawrócił i ruszył w pościg za niemieckim kombi. Zamontowana kamera nie obejmowała widoku prędkościomierza, ale biorąc pod uwagę bardzo duże możliwości obu samochodów i błyskawicznie mijane wymalowane pasy na drodze można dojść do wniosku, że obie niemieckie torpedy jechały po jednokierunkowej drodze z prędkościami około 250 km/h.

> Kierowca Bugatti Veyrona o mocy 1001 KM zmierzył się z leciwym BMW M5: jednego z nich zamurowało

Tak tylko przypomnimy, że BMW M5 E39 generuje z silnika o pojemności 5.0 l równe 400 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie katalogowym 5.3 sekundy. Audi S6 generacji C6 dysponuje mocą maksymalną wynoszącą 435 koni mechanicznych z motoru benzynowego o pojemności 5.2 l V10. Czas przyspieszenia do pierwszej setki jest 0 0.1 sekundy lepszy (5.2 sekundy).