Wieści z salonu Volkswagena: kupił nowe Polo i 5 sekund (!) później dachował (wideo)

Wyjazd z salonu nowo zakupionym samochodem dla niedoświadczonych lub zbyt podekscytowanych kierowców może okazać się bardzo trudnym zadaniem. Kilka miesięcy temu boleśnie przekonał się o tym pewien właściciel nowej Kii Carnival, który absolutnie zaraz po wyjeździe z salonu uderzył w ogrodzenie z betonu.

Podobna sytuacja spotkała właściciela nowego Volkswagena Polo. Kierowca po wyjeździe z punktu odbioru samochodów jeszcze przyozdobionym egzemplarzem doprowadził do… dachowania. Zajęło mu to dokładnie 5 sekund. Bardzo możliwe, że samochód miał być prezentem dla matki, żony lub córki, co tłumaczyłoby zawieszenie wianka kwiatowego na przednim pasie.

> Jesteś znudzony Tiguanem? Volkswagen Tayron może zastąpić Tiguana Allspace: będzie 7-miejscowy i trafi na rynek w 2024 roku

Volkswagen Polo na polskim rynku kosztuje przynajmniej 62.190 złotych. W tej cenie kupujący otrzymuje model podstawowy z silnikiem benzynowym o pojemności 1.0 l i mocy 80 koni mechanicznych wyposażony w 5-biegową manualną skrzynię. Najdroższy model to wersja 1.5 TSI o mocy 150 koni mechanicznych z automatyczną przekładnią DSG. W wariancie Highline taki model kosztuje prawie 92 tysiące złotych.

Guy took new Polo and 5 seconds later „upside down” from r/IdiotsInCars