Technologia Porsche Taycan kompletnie go przerosła: nie opanował elektryka i przy okazji zdemolował auta sąsiadów (wideo)

Porsche Taycan to aktualnie jeden z najszybciej przyspieszających samochodów, które można nabyć w salonach sprzedaży. Najmocniejszy wariant Taycan Turbo S generuje nawet 761 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie poniżej 3 sekund.

Tak duża moc i błyskawiczne przyspieszenie mogą dla niektórych okazać się zabójcze. Kilka tygodni temu przekonał się o tym pewien zagraniczny kierowca Taycan, który kilka sekund po naciśnięciu gazu przeleciał przez rondo i kompletnie zdemolował podwozie niemieckiego auta.

Tym razem incydent związany z Taycanem ma miejsce na terenie jednej z posesji gdzieś w Wielkiej Brytanii. Kierowca srebrnego Taycana podczas wykonywania manewru podjazdu (?) pomylił pedały gazu z hamulcem, w wyniku czego piekielnie mocny samochód elektryczny zdemolował zaparkowane auta sąsiadów. Na szczęście nikt nie został ranny. Bardzo poważnie ucierpiało jedynie ego kierowcy.

> Porsche Taycan Turbo wjechało w przyczepę z belami niedaleko Augustowa: elektryk za ponad 600 tysięcy jest prawdopodobnie nie do uratowania

Warto w tym miejscu przypomnieć, że najtańsza wersja Porsche Taycan na polskim rynku została wyceniona na 457 tysięcy złotych. Dopłata do wersji Taycan Turbo S wynosi przynajmniej 300 tysięcy złotych.