„Meganka” uderza w jelenia przy prędkości 180 km/h: kierowca miał czas, żeby zderzenia uniknąć (wideo)

Renault Megane RS to bardzo szybka francuska propozycja. Model na załączonym materiale wideo to egzemplarz trzeciej generacji produkowanej od 2009 roku. 250 koni mechanicznych oraz 340 Nm maksymalnego momentu obrotowego pozwalają na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 6,1 sekundy oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 249 km/h.

180 km/h dla francuskiego hothatcha to pryszcz. Po drogach publicznych z taką prędkością legalnie poruszać się nie można, ale na torze już tak. I choć popularne nitki takie jak Nordschleife są w większości odpowiednio zabezpieczone do jazdy z ogromnymi prędkościami, zdarzają się incydenty, których nikt nie jest w stanie przewidzieć. Do takich sytuacji należy wtargnięcie zwierzęcia na jezdnie.

Nowe Renault Megane 2020 wycenione. Ile kosztuje francuski hatchback po liftingu?

Ten kierowca Megane RS podczas szybkiego przejazdu okrążenia niestety miał pecha i z pełnym impetem trafił w zwierzę. Według relacji kierowcy, mimo prędkości prawie 200 km/h, miał on czas na podjęcie decyzji i wybór jednej z opcji – ominąć jelenia i prawdopodobnie doprowadzić do poważnego wypadku z powodu utraty kontroli nad autem lub po prostu „pewnie” w niego uderzyć. Wybrał opcję drugą i chyba należy go za to pochwalić. Poniżej załączamy materiał filmowy.