Porsche przygotowuje elektryczny model Macan (EV): prototyp jeździ już po drogach

Inżynierowie Porsche rozpoczęli testy następnej generacji modelu Macan. Jeden z najlepiej prowadzących się SUV-ów w formie nowej generacji zostanie zaprezentowany w 2022 roku i niewykluczone, że za pięć lat będzie występował wyłącznie jako pojazd EV. Nad zupełnie nową platformą pracuje zespół specjalistów z Audi oraz Porsche.

Najmocniejszy Macan Turbo S (2022) najprawdopodobniej otrzyma dwa silniki elektryczne (jeden przy każdej z osi) o łącznej mocy 700 koni mechanicznych oraz 1016 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Technologicznie Macan wykorzysta rozwiązania z Taycana, który jest jednym z najszybszych dostępnych w sprzedaży samochodów elektrycznych na świecie.

Audi E-Tron GT RS dostanie trzy silniki elektryczne o mocy około 700 KM, ale będzie słabsze od Porsche Taycan Turbo S

Co istotne, obok elektrycznego Macana w 2022 roku Porsche wprowadzi do oferty model napędzany silnikiem benzynowym, jednak jeśli wyniki sprzedaży wersji elektrycznej do 2024 roku będą więcej niż zadowalające, to Porsche nie wyklucza całkowitego usunięcia z oferty spalinowego Macana.

> Porsche Taycan (2021) oficjalnie: Turbo S zyskuje w czasie przyspieszenia 0-200 km/h

Porsche zamierza zainwestować ponad 6 miliardów euro w pojazdy elektryczne. Celem niemieckiej marki jest sprzedaż modeli elektrycznych i hybrydowych na poziomie blisko 18% w 2022 roku. W 2025 roku samochody z silnikiem elektrycznym mają stanowić połowę sprzedaży wszystkich modeli Porsche.