Polak w Audi A6 na obcych numerach bawi się w szeryfa w Szwecji: napięty jak plandeka na Żuku

Polacy są wszędzie. W Szwecji nietrudno jest spotkać rodaka, który wyjechał na północ Europy w poszukiwaniu lepszego jutra. Polacy za granicą mają to do siebie, że jeżdżą przepisowo – powodem są horrendalne mandaty za przekroczenia szczególnie na północy Europy.

Istnieją jednak tacy, którzy sami bawią się w „szeryfa” i ustawiają innych kierowców na drodze publicznej. Na załączonym materiale filmowym możecie zobaczyć Polaka w Audi A6 na zagranicznych numerach rejestracyjnych, któremu nie spodobały się manewry wyprzedzania kilku kierowców, których zaczął hamować… Wśród nich byli kierowcy tirów, busa oraz główny bohater z zainstalowaną kamerką samochodową.

> Obcokrajowiec pędzi Hondą 184 km/h na autostradzie i wyprzedza go Polak. Kierowca nie dowierzał, czym jechał [wideo]

Gdy kierowca Audi A6 uznał, że inny pojazd za długo trzymał się lewego pasa, po prostu wyprzedzał go i hamował, narażając innych uczestników ruchu na kolizję, a nawet wypadek. W przypadku naszego bohatera doszło do pełnego zatrzymania pojazdów i wyjścia polskiego kierowcy na prawym prasie autostrady E6. Kierowca nagrywający zajście relacjonuje: „Uchyliłem mu trochę do mnie i nagle zaczął gadać do mnie po polsku, coś typu że mam się nauczyć jeździć. Po tym chciał mnie uderzyć przez to okno lecz jego wzrost nie pomógł mu na to.” Mamy nadzieję, że filmik zobaczą odpowiednie służy w Szwecji i ukażą polskiego kierowcę za stwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym.

> Audi A6 Allroad quattro (2020) po tuningu ABT: modyfikacje obejmują też silniki Turbo Direct Injection

Audi A6 na załączonym materiale to model C7 w wersji kombi (Avant) produkowany do 2018 roku. Konkretniej – mamy do czynienia z modelem po liftingu przeprowadzonym w 2014 roku, który oferowany był z silnikami benzynowymi 1.8, 2.0 i 3.0 V6 oraz wariantami wysokoprężnymi 2.0 i 3.0 V6. W momencie premiery dobrze wyposażony egzemplarz kosztował nawet pół miliona złotych.