Tak wygląda omdlenie na autostradzie: samochód jeszcze przez długi czas jechał sam (wideo)

Omdlenie podczas jazdy samochodem może zdarzyć się osobom w każdym wieku. Na przykład ten 26-letni kierowca, jak poinformował w opisie pod swoim materiałem w serwisie Youtube, zemdlał podczas jazdy Fordem Mustangiem 4. generacji na autostradzie gdzieś w Stanach Zjednoczonych. Na chwilę przed omdleniem, kierowca uaktywnił tempomat, przez co auto jechało po polu aż do czasu odzyskania przytomności mężczyzny.

Omdlenie, czyli krótkotrwała utrata przytomności może w skrajnych przypadkach doprowadzić do tragedii. Do omdlenia dochodzi najczęściej z powodu niedotlenienia mózgu, ale przyczynami mogą być również lęk, ból lub np. widok otwartej rany czy po prostu krwi. Omdlenie trwa zazwyczaj od kilku sekund nawet do kilku minut i przez osoby, które go doświadczyły opisywany jest jako moment „kompletnej ciemności przed oczami”. W tym przypadku na szczęście nikt nie został ranny, natomiast kierowca może mówić o ogromnym szczęściu.

Ford Mustang 4. Generacji był produkowany w amerykańskiej fabryce w Dearborn w latach 1993-2004. Model zaprojektowany przez Patricka Schiavone i Doug’a Gaffk’e występował wyłącznie z sześcio- oraz ośmiocylindrowymi jednostkami napędowymi. Na szczycie oferty stoi wersja Cobra z motorem V8 o pojemności 4.6 l i mocy 305 koni mechanicznych. W ofercie dostępna była również wersja z silnikiem o pojemności 5.0 l, ale o mocy maksymalnej 240 koni mechanicznych.