Niecodzienne podziękowania dla kierowcy, który przepuścił panią na drodze: od teraz zawsze będzie to robił (wideo)

Gest ręką jest zazwyczaj wystarczający, jeśli mówimy o podziękowaniach dla kierowcy, który przed przejściem dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej lub po prostu na drodze zatrzymał się i pozwolił przejść przez jezdnię. W niektórych europejskich krajach piesi mają bezwzględne pierwszeństwo nawet przed samym wejściem na jezdnie. Na przykład w Norwegii za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym przed przejściem taryfikator przewiduje mandat w wysokości 6800 koron norweskich. Według średniego kursu walut z ostatnich 30 dni mówimy w przeliczeniu o kwocie ponad 2800 złotych.

Ta młoda kobieta, gdy dotarła na chodnik, w geście podziękowania zaczęła machać nie ręką, a… tyłkiem. Może to trochę inna i niecodzienna forma, ale zapewne skuteczna. Kierowca białego samochodu najprawdopodobniej zaskoczony całą sytuacją może szukać w przyszłości podobnej okazji do okazania uprzejmości.

> Polak w Audi A6 na obcych numerach bawi się w szeryfa w Szwecji: napięty jak plandeka na Żuku

Warto dodać, że w ubiegłym roku na polskich drogach zginęło prawie 800 pieszych, z czego ponad 50% ofiar to osoby w wieku powyżej 60 lat. Mandat w Polsce można otrzymać jeśli pieszy znajduje się na przejściu, a kierowca go nie przepuści. W przypadku wykrycia przewinienia mandat wynosi 350 złotych.