Lamborghini przetransportowało nerkę dla chorego w 2 godziny. Huracan pokonał 500 kilometrów w 120 minut

Sytuacja szpitali we Włoszech jest dramatyczna – powiedział na ostatniej konferencji prasowej doradca ministra zdrowia Walter Ricciardi. Karetki i lekarze służą głównie zakażonym koronawirusem, których z dnia na dzień przybywa coraz więcej. W tej trudnej sytuacji nie tylko pracownicy służby zdrowia wyciskają siódme poty, aby sprostać pandemii i wynikającym przez nią problemom. Na wysokości zadania stają również policjanci, którzy w ostatnich dniach wykazali się nie lada wyczynem.

Włoska policja użyła Lamborghini Huracan LP610-4 ze swojej floty, aby na czas dostarczyć nerkę do szpitala w Rzymie, gdzie pacjent rozpaczliwie czekał na niezbędny przeszczep.

> Wyprowadził Lamborghini Huracan Performante Spyder z salonu i cieszył się nim 20 minut, powód wypadku zaskakujący

Transport rozpoczął się o godzinie 10:30 rano w Padwie (północna część Włoch). Padwę od Rzymu dzieli dystans prawie 500 kilometrów. Policjanci musieli przejechać przez zatłoczone obwodnice takich miast, jak Ferrara, Bolonia, Florencja czy Arezzo. Huracan zameldował się na miejscu o godzinie 12:30, co oznacza, że pokonanie całego dystansu zajęło mu 2 godziny. Łatwo policzyć, że średnia prędkość przejazdu wyniosła 250 km/h. Należy pamiętać, że pokonanie tej samej trasy z zachowaniem ograniczeń prędkości zajmuje około pięciu godzin (4h50min według Google Maps).

Czas przejazdu robi jeszcze większe wrażenie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że policjanci musieli przynajmniej raz zatankować, co trwa przynajmniej kilka minut. 90-litrowy zbiornik paliwa Huracana przy prędkościach rzędu 250 km/h spala około 30-40 litrów paliwa na 100 kilometrów. Bak paliwa przy takiej jeździe wystarczy zaledwie na 200-250 kilometrów.

Ile pali Bugatti Chiron?

Lamborghini Huracan LP610-4 dysponuje potężnym silnikiem V10 o pojemności 5.2 l. Moc generowana przez ten motor jest przekazywana na wszystkie koła za pomocą 7-stopniowej dwusprzęgłowej przekładni. Moc maksymalna? 610 koni mechanicznych. Włoski supersamochód waży dokładnie 1422 kilogramów i maksymalnie rozpędza się do 325 km/h.

> Lamborghini Huracan jako bramka w meczu piłki nożnej

Warto zaznaczyć, że w ofercie producenta istnieje jeszcze ciekawsza propozycja – Huracan Evo. Wzmocniony model dysponuje mocą o 30 koni mechanicznych większą (640 koni mechanicznych) i przyspiesza do pierwszej setki w 2,9 sekundy (standardowy Huracan pokonuje 100 km/h w czasie 3,2 sekundy).