Jesteś znudzony Tiguanem? Volkswagen Tayron może zastąpić Tiguana Allspace: będzie 7-miejscowy i trafi na rynek w 2024 roku

Według najnowszych doniesień Volkswagen zamierza produkować w zakładach w Wolfsburgu 7-miejscowego SUV-a przeznaczonego dla Europy. Pierwsze egzemplarze miałaby zjechać z linii montażowych na początku 2024 roku.

Nowy SUV Volkswagena zostanie oparty na modelu o nazwie Tayron, który jest oferowany w Chinach i postrzegany na tamtejszym rynku jako azjatycki zamiennik Tiguana Allspace. Europejska wersja Tayrona będzie pozycjonowana nad T-Crossem i T-Rociem, ale pod flagowym Touaregiem. Pod względem stylistycznym auto przyjmie najnowszą filozofie marki VW.

„Główna fabryka wygrała możliwość produkcji dużego, siedmiomiejscowego SUVa, który będzie zjeżdżał z linii montażowych numer 2. Nowy model ma odzwierciedlać Tayrona, obecnie produkowanego w Chinach” – podano we wewnętrznym dokumencie niemieckiej firmy. Dokument o podobnej treści został przesłany do pracowników Volkswagena.

Już w 2016 roku pojawiły się pierwsze pogłoski o dwóch nowych SUV-ach, gdy dyrektor generalny Volkswagena Herbert Diess przedstawił plan restrukturyzacji marki. Diess mówił wówczas o dwóch nowych SUV-ach, które uzupełniałyby ofertę modelu Tiguan (obecnie najlepiej sprzedającego się Volkswagena). Tayron z pewnością byłby jednym z tych modeli.

> Volkswagen ID.4 Coupe (2021) testowany na słynnym torze: może nazywać się ID.4 GTX lub ID.5

Warto przypomnieć, że w kwietniu 2020 roku Volkswagen potwierdził rezygnacje z oferowania innego rodzinnego modelu. Chodzi o Tourana, który zostanie zastąpiony przez elektryczny model ID Buzz.