Ile będzie kosztowała nowa Dacia Sandero (2021) i Sandero Stepway? Ceny pójdą w górę

Nowa Dacia Sandero oraz Sandero Stepway zostały oficjalnie zaprezentowane wraz z Loganem (2021) pod koniec września. Poznaliśmy wówczas nie tylko wygląd nowych modeli, ale również istotne informacje na ich temat, takie jak brak diesla w ofercie czy debiut automatycznej przekładni CVT. Takie posunięcia ze strony rumuńskiego producenta oznaczają jedno – musi być drożej. I najprawdopodobnie będzie – niemiecki importer opublikował właśnie cennik Sandero (2021) i Sandero Stepway (2021). Ile trzeba zapłacić, aby wyjechać z salonu nową Dacią?

Cena obecnego modelu Sandero startuje w polskich salonach od niecałych 37 tysięcy złotych. Tymczasem w Niemczech cennik zaczyna się od 8900 euro, czyli według dzisiejszego średniego kursu walut ponad 40 tysięcy złotych. To oznacza, że Sandero może faktycznie przebić psychologiczną barierę 40 tysięcy złotych lub kosztować od 39 900 złotych.

Dacia Sandero Stepway 2021
Dacia Sandero Stepway 2021
Dacia Sandero 2021
Dacia Sandero 2021

Tymczasem Sandero Stepway, które w obecnej formie kosztuje od 48 300 złotych, za zachodnią granicą zostało wycenione na 11 390 euro, czyli około 51 500 złotych. To również oznacza wzrost o 3-4 tysiące złotych i przebicie magicznej bariery 50 tysięcy złotych lub zachowanie ceny na poziomie 49 900 złotych.

> Debiutuje najtańszy samochód elektryczny w Polsce: Dacia Spring (EV) ma zasięg do 295 kilometrów

Na polski cennik nowego Sandero musimy jeszcze poczekać. Warto jednak zaznaczyć, że w Niemczech ceny podstawowej wersji dotyczą modelu Sandero Access, natomiast w polskich salonach najuboższą (lepszą) wersję będzie Sandero Open. Wersja Access jest gorzej wyposażona w porównaniu do Open, co może oznaczać wzrost ceny modelu podstawowego o kolejne 3-4 tysiące złotych i wywindować cenę w okolice nawet 45 tysięcy złotych.

> Dacia Duster Pickup (2021): oferuje 500 kg pojemności za około 100 tysięcy złotych

Nowa Dacia Sandero będzie naturalnie lepiej wyposażona i otrzyma wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa oraz funkcji zwiększających komfort jazdy, takich jak system awaryjnego hamowania, automatycznego wzywania pomocy w razie wypadku czy światła ledowe. Podstawowy model będzie napędzany silnikiem SCe o mocy 65 koni mechanicznych i pojemności 1.0 l.