Dlaczego autostrada A4 była zablokowana? Powodem kompletnie niezrozumiały manewr kierowcy TIRa (wideo)

Na autostradzie A4 bardzo często dochodzi do wszelkiego rodzaju stłuczek i wypadków. W ostatni czwartek (5 listopada) doszło jednak do poważnego incydentu, który doprowadził do zablokowania autostrady i ogromnych utrudnień w poruszaniu się innych uczestników ruchu drogowego. Jaki był powód zablokowania jednej z najpopularniejszych dróg w naszym kraju?

Zaczęło się od kierowcy ciężarówki, który postanowił wyprzedzić inny zestaw. Po wyprzedzaniu trwającym kilkadziesiąt sekund TIR jadący lewym pasem wreszcie zjechał na prawy pas, jednak dokonał tego tuż przed samą „maską” wolniej jadącego TIRa. Nie wiadomo czy kierowca białego ciągnika przestraszył się niewielkiej odległości czy po prostu „coś w nim wybuchło”, ale swoim manewrem doprowadził do przewrócenia zestawu.

> Mistrz opanowania: TIR zajechał mu drogę przy dużej prędkości, a kierowca nawet nie musnął hamulca

Jak doszło do wypadku na A4? Kierowca jasnego Mercedesa zamiast pozostać na swoim pasie gwałtownie skręcił kierownicą w lewo. Przy tej prędkości środek ciężkości oszalał, a kierowca kompletnie stracił panowanie nad kilkunastotonowym zestawem. W efekcie pojazd przewrócił się i zablokował popularną drogę. Warto zaznaczyć, że główny sprawca wypadku nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy.