Chciał spalić gumę, a spalił co innego: kompletny amator czy wynik popularnego objawu COVID-19? (wideo)

Spalenie gumy w tak potężnym samochodzie, jakim jest Corvette C7 Z06, nie należy do najprostszych rzeczy. Posiadanie supersportowego samochodu nie wystarczy. Kierowca powinien dysponować również odpowiednimi umiejętnościami.

Wideo załączone w artykule zostało opublikowane w sieci kilka dni temu i pokazuje przykład kompletnego braku wyczucia samochodu oraz wspomnianych umiejętności. Kierowca chcąc wzbudzić zainteresowanie „na dzielni” widowiskowym spaleniem gumy, w rzeczywistości doprowadził do kompletnie spalonego sprzęgła i związanej z tym kosztownej naprawy serwisowej. Dym unosił się nad amerykańskim samochodem przez kilkadziesiąt sekund, zanim kierowca zdecydował o zakończeniu swoich popisów.

> Chevrolet Corvette C8 vs. Dodge Challenger Demon. Który jest szybszy? Seryjny Dodge tak mocny, że staje na dwóch kołach

Zaskakujący w tym incydencie jest fakt, że zapach spalonego sprzęgła jest bardzo charakterystyczny i mocno intensywny. Kierowca powinien od razu rozpoznać, że źródło białego dymu nie pochodzi spod tylnych kół. Zapach spalonego sprzęgła wyraźnie czuć już od pierwszych sekund nieprawidłowego użycia skrzyni biegów. Istnieją tylko dwie możliwości, dlaczego doszło do takiej pomyłki. Pierwsza z nich zakłada, że kierowca to kompletny amator i pierwszy raz w życiu jego nozdrza poczuły zapach katowanego sprzęgła, co dla kierowcy jest lepszą opcją (jeździć można się przecież nauczyć). Inna, mniej prawdopodobna możliwość to występowanie u kierowcy zakażenia COVID-19. Kompletna utrata smaku lub węchu zgodnie z oficjalnymi danymi WHO to rzadziej występujące objawy, ale bardzo możliwe u chorych na koronawirusa.

Chevrolet Corvette Z7 C06: silnik, moc, przyspieszenie

Chevrolet Corvette Z7 C06 chowa pod maską potężny ośmiocylindrowy silnik o pojemności 6.2 l. Moc generowana z jednostki wynosi 659 koni mechanicznych oraz 881 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Supersportowy samochód z Ameryki przyspiesza do pierwszej setki w czasie poniżej 4 sekund i osiąga prędkość maksymalną 315 km/h.