Volkswagen Golf Mk7 z napędem na tył i silnikiem V8 z BMW: to jedna z najbardziej trwałych jednostek

Volkswagen Golf z napędem na tył? Brzmi jak historia z brutalnie przerwanego snu. W ofercie niemieckiego producenta najmocniejszy Golf to wersja R wyposażona dwulitrowy silnik benzynowy z napędem na cztery koła. Volkswagen oferuje Golfa w wersji z napędem tylko na jedną oś, ale jest to oś przednia, a model to Golf GTI / GTI TCR, które generują poniżej 300 koni mechanicznych.

Jeśli spojrzysz na Volkswagena Golfa siódmej generacji na załączonym materiale wideo, też nic nie wskazuje na model wyposażony w potężny ośmiocylindrowy silnik benzynowy i napęd na tylne koła. Tymczasem hatchback z Wolfsburga chowa pod maską motor o pojemności 4.0 l V8 i mocy 286 koni mechanicznych oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jest to silnik BMW o nazwie kodowej (M60B40 V8), którego można spotkać w takich modelach jak, BMW serii 5 E39 czy BMW serii 7 E38 i E65. Wśród fanów BMW panuje przekonanie, że jest to jeden z najbardziej trwałych silników w historii BMW.

Zajechał drogę rozpędzonemu VW Golfowi GTI przy 240 km/h: bez szans na uniknięcie zderzenia

Volkswagen Golf z motorem od BMW waży tylko 1300 kilogramów, co w połączeniu z wysoką mocą daje prawdziwą maszynę do driftowania. Właściciel nietypowego Golfa wziął nawet udział w zawodach driftowych w Finlandii i doskonale zaprezentował możliwości zmodyfikowanego VW Golfa.